מלכות היופי של אירופה, קרואטיה סלובניה - תכנית הטיול

8 ימים על בסיס חצי פנסיון

היום הראשון

תל אביב – לובליאנה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא לשדה התעופה בלובליאנה בירת סלובניה. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו באזור.

היום השני

פטוי – דרך היין – מריבור

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל פטוי, העיר העתיקה ביותר בסלובניה, השוכנת על גדת נהר דראווה. פטוי נודעה כעיר סחר משמעותית בכל הקשור ביין, ועד היום חוגגים בה את פסטיבל היין השנתי.
ניחוח ימי הביניים עולה מהסמטאות והרחובות של העיר היפה הזאת, נבקר בטירה, החולשת עליה וניסע בדרך היין ומחוזות היין. לא נפסח על הכפר ג’רוזלם – כן ירושלים, הנמצא בלב אזור כרמים מוריק, שיזכיר לכם את חבל טוסקנה שבאיטליה.
נמשיך אל מאריבור, הבירה העתיקה של מחוז היין ונשוטט בסמטאותיה.

היום השלישי

קרואטיה, פליטויצה – גן עדן עלי אדמות

יום טיול קסום בשמורת הטבע המרהיבה פליטויצה שבקרואטיה. רבים מכנים את שמורת פליטויצה כ”גן עדן עלי אדמות”, בזכות יופייה המרשים וצבעם הנפלא של האגמים. בשנת 1979, הוכרז המקום על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי.
השמורה ממוקמת בין ההרים, בה זורם נהר, המחבר באמצעות מפלים ומערות, 16 אגמים, הנמצאים במפלסים שונים ונשפכים זה לזה.
נחצה את האגם בסירה ונהנה מהצמחייה העשירה, מכרי הדשא, מהנוף המרהיב, מהמים הצלולים והדגה.

היום הרביעי

קרואטיה, זאגרב – קומרובץ

הבוקר נבקר בזאגרב – בירת קרואטיה. זאגרב עיר של פארקים, מוזיאונים ומבנים, מהמיוחדים מסוגם באירופה. העיר בנויה בשני מפלסים – עילי ותחתי.
בעיר העליונה נטייל ברובע גראדץ, רובע הקפיטול, וב”שער האבן”. נראה את ארמון הנשיאות, מגדל לוטרשצ’אק וכנסיית מרקוס הקדוש הקרואטי “באנסקי דבורי”. בהמשך הביקור בעיר העליונה, נצפה במגדלים התאומים הגותיים של קתדראלת סטפן הקדוש – הבניין הגבוה ביות בקרואטיה!
נמשיך אל העיר התחתונה, המלאה בשדרות הרחבות, השזורות בכיכרות וגנים מקסימים. נהנה גם מבתי הקפה, המסעדות וחיי המסחר של העיר.
נצפין לביקור בכפר האתנולוגי קומרובץ, הוא כפר הולדתו של יוזיפ ברוז טיטו.

היום החמישי

לובליאנה – שקופיה לוקה

נצא הבוקר בדרכנו אל ליובליאנה, בירתה היפהפייה והצבעונית של סלובניה. נטייל לאורך נהר הלובליאניצה, נשמע סיפורים מימים עברו, נבקר בכיכר פרשרן, הגשר המשולש, השוק הססגוני ובית העירייה העתיק. נלטף את הדרקונים בגשר הדרקונים למזל, וניתן זמן לשיטוט ברחובות האלגנטיים, עם שלל בתי הקפה ונחוש את האווירה הצעירה והתוססת של העיר.
נמשיך אל העיירה הקסומה שקופיה לוקה, נעלה לתצפית נוף מאזור הטירה, נשוטט בסמטאותיה ונאכל מהגלידה המיוחדת, תחת עץ התרזה במרכזו של הכפר.

היום השישי

קרופה – טרוויזיו – בובץ – אגם פוזינה – פלניצה

נצא ליום קסום, בו ננוע בין סלובניה לאיטליה. נתחיל בכפר הנפחים קרופה, במוזיאון שבו נלמד כיצד הפך הכפר ליצרן המסמרים המלכותי.
נעבור את הגבול לאיטליה, לביקור בשוק העור המפורסם, בעיירה האיטלקית טרוויזיו, נעבור באלפים היוליאנים ובעמק הסוצ’ה, עד לעיירת המחוז – בובץ, בה נטעם מהפיצה שזכתה לעיטורים.
נשים פעמינו לשעה של רוגע ב”גן העדן” לחופו של אגם פוזינה, ולקינוח נצפה במקפצות הסקי אשר בפלניצה.
לאחר יום נפלא נשוב למלוננו לארוחת הערב.

היום השביעי

פוסטוינה – פיראן

ניסע לכיוון חבל הקרסט, שנתן את שמו לתופעה מיוחדת של מערות, הנוצרות כתוצאה מהמסת המים את סלעי הגיר ויוצרות נטיפים וזקיפים מרהיבים, חללים עצומים ואף נהרות ואגמים תת קרקעיים.
נבקר במערת פוסטוינה, ניסע בקרוניות מיוחדות אל מעמקי האדמה, נסייר בין חלליה הגבוהים ונצפה בצורות המרהיבות שנוצרו בסלע.
משם נשים פעמנו אל חצי האי איסטריה, אל העיר פיראן, אחת משלוש הערים העתיקות בסלובניה, הנמצאת לחוף הים האדריאטי, שהשלטון הוונציאני השאיר בה את חותמו באדריכלות האופיינית לו.
 

היום השמיני

בלד – וינטגאר – תל אביב

בבוקר ניסע לבלד, אתר נופש ציורי, שהתפתח על שפת האגם במאה ה-19. נראה את טירת בלד מהמאה ה-11, השוכנת על צוק גבוה ונטעם מעוגת הקרמשניט המפורסמת, שבבלד טוענים להמצאתה.
משם נמשיך אל קניון וינטגאר, שמורת טבע שהינה קניון של קירות זקופים, שתחתם זורם נהר גועש. נצעד לאורך השבילים ונטייל על גבי גשרי עץ התלויים מעל מפלים ומים שוצפים.
אחר הצהריים ובהתאם לשעת הטיסה – זמן חופשי להשלמת קניות. נאסוף את הזיכרונות, החוויות והמזוודות וניסע לשדה התעופה של לובליאנה לטיסתנו לנתב”ג.
תם טיולינו הנפלא, נשארנו עם טעם של עוד, להתראות בטיול הבא.
לחזרה לעמוד הטיול – לחצו כאן >>
למגוון טיולי ארקיע HAPPY – לחצו כאן >>

תאריכי יציאה:

13.7.20 | 20.7.20 | 27.7.20 | 10.8.20 | 17.8.20 | 24.8.20

החל מ-$1,189

לאדם בחדר זוגי

בלד, סלובניה
ארקיע טיולים מאורגנים - קרואטיה סלובניה
מערת פוסטוינה, סלובניה
פליטויצה, קרואטיה

לפרטים על הטיול - מלכות היופי של אירופה, קרואטיה סלובניה

לחצו ליצירת קשר
ופרטים נוספים

שדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

המחיר לאדם בחדר זוגי. כולל מזוודה עד 23 ק”ג. מותנה במספר ימים. הטיול מותנה במספר משתתפים. ארקיע רשאית לעצור/לשנות מבצע זה בכל עת. מספר המקומות מוגבל. ט.ל.ח.
תפריט נגישות
Scroll Up