טיול ששווה פרס נובל, נורבגיה - תכנית הטיול

8 ימים על בסיס לינה וארוחת בוקר
כולל 3 ארוחות נוספות

היום הראשון

ברוכים הבאים לארץ הפיורדים

נטוס לאוסלו בירת נורבגיה, נתמקם ונכין עצמנו לשבוע המרתק המחכה לנו.

היום השני

מה מחכה לנו באוסלו והסביבה? איך נתחבר לרוח ההרפתקנות הנורבגית?

אנחנו מתחילים בהיכרות עם עיר הבירה. אוסלו, העיר שנוסדה בידי הויקינגים ומלכם הארלד. נבקר בויגלנד פארק ונראה את פסליו המעניינים של הפסל הלאומי גוסטאב ויגלאנד. נמשיך ונעפיל למרומי מקפצת הסקי הולמנקולן לתצפית מרהיבה על אוסלו והפיורד בקצהו היא ממוקמת.
נצפה בבית העירייה בו מוענק פרס נובל לשלום ונצפה על ארמון המלך, הפרלמנט והאוניברסיטה. נסייר במרכז העיר ברחוב הראשי קרל יוהנס גאטה העטור חנויות ובתי קפה ונצפה על בית הפרלמנט והאוניברסיטה.
נעלה למצודת העיר אקרשוס לתצפית פנורמית על אוסלו ונמל העיר. כדי להתרשם מקרוב מהרוח ההרפתקנית של העם הנורבגי, ניסע אל חצי האי ביגדויי ונבקר במוזיאון הפראם לצפות בספינת המשלחות הארקטיות הנורבגיות.
נחזור לעיר, ליהנות מזמן חופשי לשוטטות, קפה מקומי או קניות.

היום השלישי

יתאים לכם אורח חיים נורדי? זוכרים את פרשת לילהאמר? ואיך נראה הטבע בדרך לאיילי הצפון?

יוצאים מהעיר אל מרחבי טבע ועניין. ניסע צפונה לאורכו של אגם מיוסה הארוך באגמי נורבגיה לעבר העיר לילהאמר, השוכנת בחלקו הצפוני של האגם ומשמשת כמרכז תרבות ספורט החורף בנורבגיה.
נבקר במוזיאון הפתוח מייהאוגן, המציג את אורח החיים הנורדי. המוזיאון בנוי ככפר הפרוס בתוך שמורת טבע בנוף מיוער של גבעות ואגמים, עטור מבנים מסורתיים שהובאו מרחבי נורבגיה. נעפיל לתצפית פנורמית על העיר ממרומי מקפצת הסקי האולימפית המפורסמת של לילהאמר. בהמשך, נערוך סיור רגלי קצר במרכז העיר כולל הנקודה הישראלית – טעות בזיהוי, המבצע המביך של המוסד.
בתום הביקור נמשיך ונצפין בכיוון צפון-מערב, דרך עמק גודבראנדסדאל על נופיו הירוקים והעיירות הציוריות לעבר העיירה דומבס ממנה נמתחות הדרכים לארצות הטרולים ועדרי האייל הצפוני. בדרכנו נעבור במחוזות פר גינט גיבור מחזהו המפורסם של הנריק איבסן, גדול המחזאים של נורבגיה.
באזור קסום זה גם נלון לקראת היום המיוחד המחכה לנו מחר.

היום הרביעי

מוכנים לריגושים על הדרך האטלנטית? למפגשי טבע-אדם עוצרי נשימה?

יום של מראות נדירים, והצדעה להרמוניה בין הטבע ולמעשה ידי אדם… נצא לכיוון צפון מערב דרך עמק רומסדאל על אגמיו הנוצצים עד העיירה אלדאלסנס, השער לארץ הפיורדים. נתקדם לעבר המפגש בין הפיורדים לים הצפוני, הלא היא הדרך האטלנטית. פרוייקט הנדסי אדיר, המקשר את היבשת אל האיים וכפרי דייגים מעל מפרצים עמוקים ומפותלים בעזרת גשרים תלויים באוויר – מראה מרגש ובלתי נשכח.
נעצור באמצע הדרך האטלנטית לסיור רגלי מסביב לאחד האיים. נמשיך לסוף הדרך עד למנהרה שמתחת למיימי האוקיינוס של פריי-פיורד, דרכה נגיע לקריסטיאנסאונד, פנינת הריביירה הנורבגית.

היום החמישי

מה בין טרולים למפלים? מה קורה בין שבע האחיות להינומת הכלה?

פסגות חדשות של יופי מרגש יתגלו בפנינו היום ונצא אל עבר מעלה הטרולים המטפס ב-11 סרפנטינות מעמק רומסדאל אל המצוק של מפל סטיגפוסן. נלך רגלית למצפור מיוחד שנבנה בראש המצוק ונצפה אל המפל הצונח אנכית לאורך 180 מטר אל תחתית העמק ואל פיתוליו האימתניים של מעלה הטרולים. נחצה במעבורת את הנורדאלספיורד ונחבור לדרך הנשרים.
שם יתגלו לעינינו נופיו המהפנטים של הגייראנגר פיורד, שתוייג על ידי אונסק”ו כשכיית חמדה עולמית. נמשיך בדרכנו לעיירה הציורית גייראנגר ממנה נעלה לשייט קסום על הגייראנגר פיורד במהלכו נפגוש את מפל שבע האחיות ואת מפל הינומת הכלה עד שנגיע לעיירה עתירת המפלים הלהסיילט.

היום השישי

ברוכים הבאים לעידן הקרח

מתי בפעם האחרונה ביקרתם בקרחון? אז היום תהיה לנו הזדמנות מיוחדת לבקר בקרחון הכחול בריקסדאל. הכינו את האנרגיות, כי אנחנו מטפסים ברגל בדרך נופית, שנראית כאילו יצאה מהאגדות, בין מפלים וחורש טבעי עד לקרחון ולאחר מכן, סביב האגם הכחול שנוצר מהפשרת הקרח.
מי שרוצה להעצים את החוויה, יוכל לעלות סמוך לקרחון ולרדת חזרה ברכבי טרול חשמליים.
לאחר שנקפא מאושר נמשיך, לאורך הגדה הצפונית המרשימה של אגם יולסטרואטנט לכיוון העיירה פרודה, עוד מקום שכובש את הלב במסע הנורבגי שלנו. 

היום השביעי

האם היופי הצפוני הוא אינסופי? ולאילו מים יש אולי סגולות מיוחדות?

היופי אין לו סוף. כל דרך, כל תצפית, פותחים לנו חלון אל מראה בלתי נתפס ובלתי נשכח. נצא אל עבר שטלהיים. נחלוף בנוף מרהיב לאורך זרועותיו של הסונייה פיורד הארוך ביותר בנורבגיה (205 ק”מ) עד שנגיע לשטלהיים, השוכנת בפסגתו של הר בתוך העמק הקרחוני ניירה-דאל. נעלה לפסגת ההר אל מלון שטלהיים, נתכבד בקפה ועוגה ונצא אל מרפסת-גן המלון ממנו נשקף נוף מרהיב של המפל והעמק שנוצר מתהליכי בלייה קרחונית. נמשיך לכיוון דרום מערב וניסע לאורך גדת אגם אופהיים למפל טווינדה-פוסן המרהיב, אשר יש המאמינים כי מיימיו בעלי סגולות מיוחדות. משם נמשיך בדרכנו לעיר ברגן.

היום השמיני

מה יספר לנו דייג מקומי? איזה עיצוב אדריכלי יוצא דופן נפגוש? ומי רוצה לחזור הביתה?

הגענו ליום האחרון שלנו במרחבי היופי הצפוני. ננסה לנצל כל רגע לטעום עוד ועוד… נבקר בשוק הדגים המפורסם, הפועל מידי בוקר ומציע את שלל הים אותו שולים ספינות הדייגים מהים הנורבגי. היצע קולינרי יחודי לאוהבי תנובת הים. נפגוש את אחד הדייגים הוותיקים של האזור ונהנה מהסיפור המרגש על מלאכתם של הדייגים. נקדיש זמן לסיור בברייגן – הרובע ההנזאטי על בתי העץ מחודדי הגגות והנטויים על צידם – שפניהם אל מעגני הנמל הישן אותו בנו סוחרי ברית ערי ההאנזה.
נבקר ברחוב עטור החנויות ובתי הקפה, ונראה את פסליהם של בניה המוזיקאים של ברגן, אדוארד גריג המלחין ואולה בול הכנר ואת פסלו המעניין של הנריק איבסן בקידמת התיאטרון הלאומי. תיהנו כאן מזמן חופשי ומי שירצה יוכל לעלות (בתשלום נפרד) לתצפית מהר פלויאן אל העיר ואיזור המפורץ של ברגן. נבקר בגשרים של ברגן העוברים בין איים קטנים, נארוז את הזיכרונות והחוויות ונטוס חזרה הביתה לישראל.
לחזרה לעמוד הטיול – לחצו כאן >>
למגוון טיולי ארקיע HAPPY – לחצו כאן >>

תאריכי יציאה:

14.7.20 | 21.7.20 | 28.7.20 | 25.8.20

$1,529

לאדם בחדר זוגי

נורבגיה - מפת הטיול
טיולים מאורגנים לנורבגיה
טיולים מאורגנים לנורבגיה
קרחון יוסטדאלסברין, נורבגיה

לפרטים על הטיול - טיול ששווה פרס נובל, נורבגיה

לחצו ליצירת קשר
ופרטים נוספים

שדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

המחיר לאדם בחדר זוגי. כולל מזוודה עד 23 ק”ג. מותנה במספר הימים. הטיול מותנה במספר משתתפים. תכנית הטיול יכולה לשנות כיוון – מברגן לאוסלו. ארקיע רשאית לעצור/לשנות מבצע זה בכל עת. מספר המקומות מוגבל. ט.ל.ח.
תפריט נגישות
Scroll Up