לטעום, לחלום, לאהוב, אמיליה - רומאניה וטוסקנה - תכנית הטיול

8 ימים על בסיס לינה וארוחת בוקר
כולל 2 ארוחת ערב

היום הראשון

תל אביב – שדה התעופה ברגאמו

לאחר הנחיתה, העברה לבית מלון באזור.

היום השני

קרמונה – פארמה

בונג’ורנו וברוכים הבאים.
לאחר לגימת אספרסו איטלקי ראשון, נשים פעמינו למחוז אמיליה-רומאניה, המורכב משני מחוזות היסטוריים, אמיליה ורומאניה. המחוז נחשב לאחד העשירים במדינה.
בדרכנו נעצור בעיר קרמונה, אשר לה היסטוריה מוזיקלית עתירת מסורות, שהעיקרית בהן בניית כינורות, ושמה כיצרנית כלי נגינה מעולים בטיבם, קיים ועומד גם היום. בוני כלי הקשת המהוללים והנודעים ביותר בעולם ישבו בקרמונה, בהם גוארנרי וסטרידווארי. נבקר בסדנה של בונה כנורות ונלמד על התהליך המרתק עד לקבלת הצליל הנקי והמדויק.
נמשיך אל העיר פארמה, אשר שמה ניקשר לגבינת הפארמג’יאנו רג’אנו ונבקר במרכז ההיסטורי, בו ניצבים הדואומו ובית הטבילה. נבקר בארמון “הפילוטה”, כדי להתפעל מ”תיאטרון פַארְנֵזֵה”, אשר נבנה על ידי משפחת פַארְנֵזֵה (Farnese) – דוכסי העיר פארמה. מבנה התיאטרון הוא יצירת מופת של האדריכל ג’וֹבַאני בַּטִיסטַה אַלֵאוֹטִי (Giovani Battista Aleotti), שעשה שימוש בחומרים פשוטים: עץ, סְטוּקוֹ (סוג של טיח) ועיסת נייר, כדי לדמות שַיש ומתכות יקרות.
העברה למלון וארוחת ערב ראשונה משותפת.

היום השלישי

מחלבת פארמג’אנו – מאראנלו, מוזיאון פרארי – חוות ייצור חומץ בלסמי – בולוניה

למחוז אמיליה-רומאניה מקום של כבוד במטבח האיטלקי. הוא ידוע בטיב האוכל שלו וביינותיו.
הבוקר נצא לביקור במחלבת פרמיג’אנו ונראה את תהליך הגיבון, את בריכות ההמלחה ואת פורמות הגבינה העגולות וכמובן נהנה מטעימות.
נמשיך לכיוון העיירה מאראנלו (Maranello) הסמוכה למודנה, אליה העביר אנצו פרארי את מפעל המכוניות שלו. נבקר במוזיאון פרארי, אשר אינו רק מוזיאון במובן הפשוט של המילה, אלא תצוגת המותג פרארי, הכוללת אוסף מכוניות, פרסים, פרטים ומוצרים אחרים שבנו את המותג במהלך השנים.
לאחר הפסקת צהריים, נבקר ביקב המקומי – בלזאמיקו, בו מייצרים את חומץ הבלזמי (Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP), המיושן שנים רבות בחביות עץ. לא נוותר על טעימות, באמצעותן נבין סוף סוף מה ההבדל בין חומץ בלזמי, המיוצר בתהליך מסורתי, לחומץ בלזמי תעשייתי.
נסיעה לבולוניה והעברה למלון. ארוחת ערב עצמאית.
 

היום הרביעי

בולוניה – Fico פארק המזון הגדול בעולם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לגלות את בולוניה Bologna , בירת חבל אמיליה רומניה. נסייר באתרי מרכז העיר, פיאצה מג’ורה, פיאצה נטונו, נבקר בבזיליקת סן פטרוניו העצומה וקפלת 3 המאגים, שני המגדלים הנטויים, שהם סמלה של העיר, האוניברסיטה העתיקה, התיאטרון האנטומי, ‘המתחם המרובע’ (Quadrilatero) על מעדניותיו ההיסטוריות ועוד.
אחר הצהריים ניסע לפארק הקולינרי Fico Eataly World – מתחם אוכל ענק, שהקימה תנועת המזון האיטי האיטלקית (Slow Food) ובו עשרות מסעדות, דוכני אוכל רחוב, יצרני מזון מכל רחבי איטליה, חנויות ועוד.
ארוחת ערב עצמאית במתחם וחזרה למלוננו בבולוניה.
 

היום החמישי

ברוכים הבאים לפירנצה!

הבוקר ניפרד ממחוז אמיליה-רומאניה וניסע לעבר טוסקנה. את היום כולו נקדיש לבירת המחוז, פירנצה.
נתחיל בתצפית על העיר הנפלאה מפיאצלה מיכלאנג’לו (Piazzale Michelangelo). נמשיך למרכזה הדתי של העיר, אל פיאצה דל דואומו, בה ניצבת כנסיית סנטה מריה דל פיורה, עוצרת הנשימה ולצידה מגדל הפעמונים. נעמוד משתאים מול יצירתו של לורנצו גיברטי “דלתות גן העדן”, השם אשר ניתן לדלתות בית הטבילה על ידי מיכלאנג’לו. נמשיך לפיאצה דלה סיניוריה (Piazza della Signoria) – כיכר, שהיא מוזיאון פתוח, במרכזה הפוליטי של העיר.
נעלה על הפונטה וקיו – הגשר הישן ונעשה תצפית על נהר הארנו, החוצה את העיר.
לא נוותר על שוק סן לורנצו המקורה, המוקף בעשרות דוכנים לממכר מוצרי עור.
נשאיר זמן חופשי לשוטט ברחובותיה של פירנצה וניסע למלוננו באזור טוסקנה. ארוחת ערב עצמאית.

היום השישי

סיינה – סן ג’מיניאנו

נצא על דרך הקיאנטי לעיר הפאליו (תחרות הסוסים) סיינה. נבקר בפיאצה דל קאמפו, הכיכר המרהיבה המעוצבת כקונכייה, ונלמד את סוד המרוץ התחרותי, המיוחד והמטורף בין רובעי העיר, הנערך כאן פעמיים בשנה במהלך הקיץ.
נבקר בקתדרלה המקומית, שחזיתה המפוארת מהווה זכר לגדולתה ועושרה של העיר בעבר.
נמשיך לביקור בעיירה סן ג’מיניאנו, המכונה “מנהטן של טוסקנה”, בשל המגדלים המזדקרים מעל בתיה. נלמד על מלחמות האצילים, שהתחרו ביניהם על עוצמה וכוח ונצפה על העיירה ממרומי המבצר המקומי.
לא נשכח ללקק גלידה מקומית משובחת, אשר זכתה בפרסים בינלאומיים.
חזרה למלון וארוחת ערב עצמאית.

היום השביעי

פיזה – לוקה

נצא עם בוקר אל העיר פיזה, אשר ברחבת פיאצה דיי מיראקולי שבה, ניצבים, בין היתר, מגדל הפעמונים הנטוי, קתדרלת העיר והבפטיסטריום, והיא אתר מורשת עולמית.
מבנים אלו, הם עדות לעושרה הרב מימי הביניים, עת הייתה עיר מדינה ומרכז מסחרי חשוב, ואחת מארבע הרפובליקות הימיות של איטליה (יחד עם ונציה, אמאלפי וג’נובה).
נמשיך אל העיר לוקה (Lucca), עיר בת מאות שנים, שכולה מוקפת חומה, עם צריחים וכנסיות נפלאים. כמו כן, זוהי עיר הולדתו של פוצ’יני ועל כן אהובה על חובבי האופרה האיטלקית. נסייר בסמטאותיה הציוריות של העיר, בה עדיין אפשר לראות שרידים של אמפיתיאטרון בכיכר דל-אנפיתיאטרו. לא נוותר על קתדרלת סן מרטינו, שהיא אחת הכנסיות החשובות ביותר בלוקה. כאן נמצאים שרידי ה’וולטו סאנטו’ – ‘הפנים הקדושות’. מדובר בתשמיש פולחן, שמושך אל לוקה עולי רגל נוצרים מימי הביניים ועד ימינו.
ארוחת ערב מסכמת ומשותפת.
 

היום השמיני

קרארה ומחצבות השיש – מרכז קניות – שדה התעופה ברגאמו

את יומנו האחרון נקדיש לביקור במחצב, אשר הפך את טוסקנה לכל כך מפורסמת, הלוא הוא שיש הקרארה.
ניסע צפונה אל העיירה קרארה, אליה הגיע אחד הפסלים הגדולים של כל הזמנים, מיכלאנג’לו בואנארוטי, כדי לבחור ולרכוש גושי אבן טובים לפרויקט שהטיל עליו האפיפיור יוליוס השני. חצי שנה הסתובב מיכלאנג’לו בין המחצבות בקרארה שיכור מן העושר. אחר כך סיפר, שראה את הדמויות משתקפות אליו מגושי השיש, מצפות לשחרורן מכבלי האבן.
העיירה מלאה בבתי מלאכה לעיבוד שיש וסדנאות פיסול ומושכת אליה אמנים ופסלים מכל העולם. נעלה אל מחצבות השיש בגובה 450 מטר וניכנס לביקור מרתק ב”מערת השיש” הפעילה עד היום.
נמשיך בנסיעתנו צפונה ונסיים בחגיגת קניות בקניון ענק וממנו נמשיך לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.
 
לחזרה לעמוד הטיול – לחצו כאן >>
למגוון טיולי ארקיע HAPPY – לחצו כאן >>

תאריכי יציאה:

24.6.20 | 15.7.20 | 2.9.20 | 7.10.20

החל מ- 1,195

לאדם בחדר זוגי

אמיליה-רומאניה, טוסקנה - איטליה
אמיליה-רומאניה, טוסקנה - איטליה
אמיליה-רומאניה, טוסקנה - איטליה

לפרטים על הטיול - לטעום, לחלום, לאהוב, אמיליה - רומאניה וטוסקנה

לחצו ליצירת קשר
ופרטים נוספים

שדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

המחיר לאדם בחדר זוגי, כולל מזוודה עד 23 ק”ג. מותנה במספר הימים. הטיול מותנה במספר משתתפים. ארקיע רשאית לעצור/לשנות מבצע זה בכל עת. מספר המקומות מוגבל. ט.ל.ח.
תפריט נגישות
Scroll Up