אזרבייג'אן, באקו - תכנית הטיול

6 ימים על בסיס לינה וארוחת בוקר
כולל כניסה למגדל הלהבה ומוזיאון השטיחים

היום הראשון

ברוכים הבאים לאזרבייג’אן

אנחנו יוצאים לדרך ונכנסים מייד לאווירה. נגיע לבאקו עיר הבירה, נמשיך לחצי האי אבשרון וכבר נוכל להתרשם מקבלת פנים רב תרבותית ועשירה. נבקר בקומפלקס המוזיאונים האתנוגרפיים בקאלה ונצפה בתערוכה בינלאומית ומפתיעה העוסקת במיחזור. נבקר במיקדש האש אטשגה, בו נלמד על הזראטוסטרים שהשפיעו על כל הדתות המונוטאיסטיות. נראה את ינאר דאג, ההר הבוער כבר מאות שנים, ונקנח במסגד מיר מווסם המרהיב והמיוחד.
בתום היום, נתחיל להצפין להרי הקווקז ולעיר קובה.

היום השני

מוכנים לטוות שטיחים עם המקומיים? איזה טבע פראי מחכה לנו?

יום של אקשן, חוויות משותפות עם המקומיים, הנקודה היהודית וטבע מסעיר. נחצה את אחד מ-7 הגשרים ההיסטוריים של הנהר קודיאלי ונגיע אל קרסנייה סבובודה, הקסבה האדומה, אחת השכונות היהודיות האחרונות בעולם. נבקר בסמטאות, בבתי הכנסת, במקוואות ובבית הקברות המרשים. נכנס לעיר קובה, ונצטרף לעבודת אומניות הטוויה המקומיות בבית מלאכה לשטיחים. נשתתף בתהליך היצירה במו ידינו ונחווה מקרוב את החיים כאן. ניסע גם לאתר ההנצחה לזכר הטבח ב-1918.
אחר הצהריים נשנה אווירה. נעבור לרכבים קטנים ונתחיל לטפס אל הקווקז הגבוה. אל הכפר ח’ינאליג בגובה מעל 2,200 מטר. נסיעה בתוך האזור הירוק ביותר בקווקז, דרך קניונים מרהיבים, נעצור לתצפיות על מפליו וזרימתו של נהר הקודיאלי השוצף במי שלגים ונגיע לכפר ח’ינאליג, השומר בגלל בידודו, על מסורת בת מאות שנים. נערוך סיור בין בתי הכפר הבנויים בסגנון מיוחד, הנובע מאופיו ההררי של האזור, נראה את תהליך ייצור הצמר הנצבע בצבעי החינה הצומחים באזור. נבקר במוזיאון המקומי בו נשמע הסבר על השפה הייחודית של תושבי הכפר, ונצפה בהרי הקווקז הגבוה הסוגרים עליו.
* במקרה ומזג האוויר לא יאפשר עליה לקווקז הגבוה, תוצע תכנית חלופית.

היום השלישי

רוצים לזכות בבריאות ואושר? להתרשם מחדש וישן בבאקו?

גם היום נמשיך ליהנות מעושר של תוכן, עניין ויופי. נצא מקובה לכיוון באקו ובדרך נצפה על הר בש ברמאג – חמש האצבעות. שם, על פי המסורת, נותרה טביעת כף רגל של האימאם עלי, ועולים אליו לרגל כדי לזכות בבריאות ובאושר.
את היום כולו נקדיש לבאקו, העיר המרתקת והמתחדשת, לאחר עזיבת הסובייטים רק לפני כ-30 שנה. נראה את בית האומנות ע”ש המשורר הלאומי חכים ג’מאל א-דין ניזאמי והמדרחוב המיוחד שנבנה לזיכרו, ליבה הפועם של העיר המודרנית. נכנס לעיר הפנימית, איצ’רי שיהר, העיר העתיקה, אתר מורשת של אונסק”ו, שגם שימש כתפאורה לסרטים היסטוריים, כי נשמר כמעט בשלמותו. נבקר במוזיאון הספרים המיניאטוריים, ואחריו בארמון שיראוואן שאה המפואר מהמאה ה-15. נמשיך למסגד לשעבר ביילרביי, המשמש כיום מוזיאון לקוראן, נגיע לשווקים, חנויות השטיחים והמזכרות, והמעוניינים יוכלו לטפס לתצפית במגדל הבתולה – סימלה של העיר, שגם הוא הוכרז כאחד מאתרי המורשת של אונסק”ו.
לקראת הערב נבקר בשדרת המרטירים ואתר אש התמיד, בהר המנוחות של האזרים הצופה על העיר.

היום הרביעי

להציץ לנוף הירח? לבלות סטייל אורחי הארוויזיון?

אנחנו ממשיכים להיות מופתעים מבאקו והסביבה, ונצא ליום מגוון בין טבע נדיר לבילוי אורבני.
נדרים לאזור גובוסטאן. נטפס (תלוי במזג האוויר) ברכבים קטנים אל נוף הירח, תופעת הטבע הייחודית של נביעות הבוץ הגעשי. ניסע אל מרכז המבקרים של שמורת הפטרוגליפים של גובוסטאן, עוד אתר מורשת עולמי של אונסק”ו, נבקר בשמורה המרתקת, בה חריטות סלע מרהיבות בנות עשרות אלפי שנים. נחזור לכיוון באקו, לאורך חופי הים הכספי, המלאים באסדות קידוח לנפט וגז ונעצור במסגד המרהיב והצופה לנמל ביבי הייבט, בו קבורה בת משפחתו של הנביא מוחמד.
נשוב לעיר הגדולה, ולעת ערב נצא לשייט על הים הכספי (תלוי במזג האוויר). נראה את מופע האורות של העיר, כולל היכל ההופעות, ששימש לאירוח האירוויזיון. נבלה בטיילת המרהיבה שלאורך חוף הים, בשדרה השנייה באורכה בעולם.

היום החמישי

מה ניקח איתנו הביתה? וכבר נגמר?

מצד אחד, עבר מהר, מצד שני, זכינו לעושר אדיר של חוויות בפחות משבוע…
נמשיך לספוג את האווירה ונצא לסיבוב מהנה של פרידה, בכמה מהאתרים המרשימים של העיר. נתחיל בשוק הירקות, הפירות והתבלינים הססגוני יושול באזר (השוק הירוק), שם נוכל לרכוש תבלינים ומוצרים מכל רחבי מזרח אסיה. נקפוץ למוזיאון השטיחים המרהיב, שחלק משטיחיו הוכרזו גם הם כערכי מורשת ע”י אונסק”ו, בזכות נדירותם ויופיים.
נמשיך למרכז התרבות על שם היידר עלייב, מבנה מרהיב בעיצוב זאהה חדיד, אדריכלית העל העיראקית. במרכז, מוצגת תרבותה של אזרבאיג’אן, אומנות נדירה, תערוכת בובות מכל העולם (כולל ישראל), תערוכת מיני-אזרבאיג’אן ועוד. דרך נהדרת לסכם ולהיפרד.
לקינוח, לא נוותר על ביקור בגנג’ליק מרכז הקניות הגדול והמרשים, נסתובב, נשלים קניות ומזכרות, ונתארגן ללילה אחרון כאן.

היום השישי

ביי ביי אזרבאיג’אן, הלו ישראל

נצא לטיסה הביתה, עמוסים בזיכרונות, חוויות, טעמים ומראות, שהעשירו את האלבום הפרטי שלנו, ותוך מספר שעות נגיע הביתה, לישראל.
לחזרה לעמוד הטיול – לחצו כאן >>
למגוון טיולי ארקיע HAPPY – לחצו כאן >>

תאריכי יציאה:

6.3.20 | 11.3.20 | 20.3.20

החל מ $899

לאדם בחדר זוגי

מגדלי הלהבה, באקו
מגדלי הלהבה, באקו
שוק השטיחים, דרך המשי, אזרבייג'אן
טיולים מאורגנים באזרבייג'אן

לפרטים על הטיול לאזרבייג'אן

לחצו ליצירת קשר
ופרטים נוספים

שדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

המחיר כולל מזוודה עד 23 ק”ג, לאדם בחדר זוגי, מותנה במספר ימים. המחיר לאדם בחדר יחיד 1,219 $. שני לילות בקובה, שני לילות בבאקו, אין מעבר מלון בשבת. הטיול מותנה במספר משתתפים. ארקיע רשאית לעצור/לשנות מבצע זה בכל עת. מספר המקומות מוגבל. ט.ל.ח.

תפריט נגישות
Scroll Up