להתאהב בדרך המשי, אזרבייג'אן - תכנית הטיול

6 ימים על בסיס לינה וארוחת בוקר
כולל כניסה למוזיאון השטיחים

היום הראשון

ברוכים הבאים לאזרבייג’אן

אנחנו יוצאים לדרך ונכנסים מייד לאווירה. נגיע לבאקו, עיר הבירה, הממוקמת בחצי האי אבשרון, וכבר נוכל להתרשם מקבלת פנים רב תרבותית ועשירה.
נבקר במיקדש האש אטשגה שבו נלמד על הזראטוסטרים שהשפיעו על כל הדתות המונותאיסטיות. נראה את ינאר דאג, ההר הבוער כבר מאות שנים. איזה פתיח מבטיח למסע מוצלח.

היום השני

להציץ לנוף הירח? לבקר באתר מורשת עולמי של אונסק”ו?

היום נצא ליום מגוון בין טבע נדיר לבילוי אורבני. נדרים לאזור גובוסטאן. נטפס (תלוי במזג האוויר) ברכבים קטנים אל נוף הירח, תופעת הטבע הייחודית של נביעות הבוץ הגעשי.
ניסע אל מרכז המבקרים של שמורת הפטרוגליפים של גובוסטאן – אתר מורשת עולמי של אונסק”ו, נבקר בשמורה המרתקת, בה חריטות סלע מרהיבות בנות עשרות אלפי שנים.
נחזור לכיוון באקו, לאורך חופי הים הכספי, המלאים באסדות קידוח לנפט וגז, ונעצור באחד השווקים הגדולים באזור שוק בינה. בהמשך נבקר במסגד המרהיב והצופה לנמל “ביבי הייבט”, בו קבורה בת משפחתו של הנביא מוחמד.

היום השלישי

רוצים להתרשם מחדש וישן בבאקו? 

גם היום נמשיך ליהנות מעושר של תוכן, עניין ויופי. את היום כולו נקדיש לבאקו, העיר המרתקת והמתחדשת לאחר עזיבת הסובייטים רק לפני כ-30 שנה.
נראה את בית האומנות על שם המשורר הלאומי, חכים ג’מאל א-דין ניזאמי והמדרחוב המיוחד שנבנה לזיכרו, ליבה הפועם של העיר המודרנית. נכנס לעיר הפנימית, איצ’רי שיהר, העיר העתיקה, עוד אתר מורשת של אונסק”ו, שגם שימש כתפאורה לסרטים היסטוריים, כי נשמר כמעט בשלמותו.
נבקר בארמון שיראוואן שאה המפואר מהמאה ה-15 ונמשיך למסגד לשעבר – ביילרביי, המשמש כיום מוזיאון לקוראן. נגיע לשווקים, חנויות השטיחים והמזכרות, והמעוניינים יוכלו לטפס לתצפית במגדל הבתולה, סימלה של העיר, שגם הוא הוכרז כאחד מאתרי המורשת של אונסק”ו. נבקר גם במוזיאון הספרים המיניאטוריים.
אחר הצהריים זמן חופשי לקניות ושוטטות והיכרות עצמית של באקו.
 

היום הרביעי

מתחשק לכם לבחור שטיח נדיר במוזיאון השטיחים?

היום נבקר בכמה מהאתרים המרשימים של העיר. נבקר באחד מבתי הכנסת של באקו, בו יש גם בית כנסת בסגנון אשכנזי וגם בית כנסת ספרדי.
משם נמשיך למוזיאון השטיחים המרהיב, שחלק משטיחיו הוכרזו גם הם כערכי מורשת על ידי אונסק”ו, בזכות נדירותם ויופיים.
בהמשך היום לא נוותר על ביקור במרכז הקניות פארק בולווארד. לסיום נבקר באתר אש התמיד, בהר המנוחות של האזרים, הצופה על העיר.

היום החמישי

מה ניקח איתנו הביתה? וכבר נגמר?

מצד אחד, עבר מהר, מצד שני, זכינו לעושר אדיר של חוויות בפחות משבוע…
נמשיך לספוג את האווירה ונצא לסיבוב מהנה של פרידה בכמה מהאתרים המרשימים של העיר.
נתחיל בשוק הירקות, הפירות והתבלינים הססגוני – יושיל באזר (השוק הירוק), שם נוכל לרכוש תבלינים ומוצרים מכל רחבי מזרח אסיה.
נמשיך למרכז התרבות על שם היידר עלייב, מבנה מרהיב בעיצוב זאהה חדיד, אדריכלית העל העיראקית. במרכז, מוצגת תרבותה של אזרבייג’אן, אומנות נדירה, תערוכת בובות מכל העולם (כולל ישראל), תערוכת מיני-אזרבייג’אן ועוד. דרך נהדרת לסכם ולהיפרד.
לקינוח, לא נוותר על ביקור בגנג’ליק, מרכז הקניות הגדול והמרשים, נסתובב, נשלים קניות ומזכרות, ונתארגן ללילה אחרון כאן.

היום השישי

ביי ביי אזרבייג’אן, הלו ישראל

נצא לטיסה הביתה, עמוסים בזיכרונות, חוויות, טעמים ומראות, שהעשירו את האלבום הפרטי שלנו, ותוך מספר שעות נגיע הביתה, לישראל.
לחזרה לעמוד הטיול – לחצו כאן >>
למגוון טיולי ארקיע HAPPY – לחצו כאן >>

תאריכי יציאה:

6.3.20 | 1.4.20 | 4.4.20 | 15.4.20 | 29.4.20 | 8.5.20 | 22.5.20 | 27.5.20 | 8.7.20 | 13.7.20 | 14.8.20 | 19.8.20 | 9.9.20 | 2.10.20 | 7.10.20 | 14.10.20

החל מ-$666

לאדם בחדר זוגי

מגדלי הלהבה, באקו
מגדלי הלהבה, באקו
שוק השטיחים, דרך המשי, אזרבייג'אן
טיולים מאורגנים באזרבייג'אן

לפרטים על הטיול - להתאהב בדרך המשי, אזרבייג'אן

לחצו ליצירת קשר
ופרטים נוספים

שדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

המחיר לאדם בחדר זוגי. כולל מזוודה עד 23 ק”ג. המחיר לאדם בחדר יחיד $1,219. שני לילות בקובה, שני לילות בבאקו, אין מעבר מלון בשבת. מותנה במספר הימים. הטיול מותנה במספר משתתפים. ארקיע רשאית לעצור/לשנות מבצע זה בכל עת. מספר המקומות מוגבל. ט.ל.ח.
תפריט נגישות
Scroll Up