יוון, אתונה - תכנית הטיול

6 ימים על בסיס לינה וארוחת בוקר

היום הראשון

היכן מסתתר האוראקל ומה מחכה לכם בעירו של אל הרפואה?

יאסו אתונה! נטוס לבירת יוון, בה הקסם מתעורר לתחייה. נתחיל את המסע האגדי שלנו צפונית-מערבית מהעיר, באתר האוראקל המפורסם בדלפי. ניכנס לאווירה המסתורית של המיתולוגיה היוונית ומשם נמשיך למעבר תרמו פיליי, בו עצר ליאונידס מלך ספרטה את תסרקס מלך פרס.
נגלה גם את עירו של אל הרפואה אסקלפיוס, הרי היא לאמיה, היכן ששוכן גם בית כנסת מחודש וייחודי. נסיים את ההכרות עם האזור בוולוס, אשר על פי המיתולוגיה, מימנה יצא יאסון בראש הארגונאוטים, בעקבות השבת גיזת הזהב ליוון.
נהנה מההווי הכובש של עיר הנמל התוססת בחופי הים האגאי…

היום השני

מה קורה בראש הצוקים ואיך חיים במנזרים?

זה אולי נראה כמו תפאורה דמיונית, אבל המציאות עולה על כל דמיון. היום נשטוף את העיניים בצוקי מטאורה, הנראים כנוף של הירח. בראש מצוקי הסלע העוצמתיים, מתנוססים המנזרים המפורסמים, שילוב מהפנט בין כוחות הטבע לסגנון חיים ייחודי. לאחר עלייה חווייתית, נבקר במנזרים ונלמד כיצד חיים הנזירים ונמשיך למרכז קלמבקה, כולל עצירה בלאריסה, בה נשמע את סיפור הקהילה היהודית המקומית בימי השואה.

היום השלישי

מה רואים בכפרים ואיך נולדה ריצת המרתון?

אין כמו לראות את יוון מלמעלה! היום נטפס אל הכפר המרהיב מקריניצה, הצופה אל נוף משגע. הכפר הוא אחד הבונבוניירות של מחוז פליון ושמר על צביון עתיק וססגוני.
נצא דרומה לאי אוויה, המחובר ליבשה בגשר ונמשיך לכיוון חוף מרתון, בו רץ החייל להודיע על הניצחון באתונה וריצתו הפכה למרוץ המרתון הידוע. אל דאגה – אנחנו לא רצים לאף מקום וניסע בנוחות קצת יותר מ-42 ק”מ כל הדרך לאתונה.

היום הרביעי

מה מחכה לנו באתונה ואיך נחגוג היום?

הו אתונה, כמה שאת יפה. היום נכיר מקרוב את בירתה הקלאסית של יוון מכל הכיוונים. מהכיכרות כמו אומוניה וסינטגמה, הגדושות בתי קפה ובוטיקים ומונומנטים נהדרים ועד רובע הפלאקה הססגוני, כולל טיפוס לעבר פסגת העיר העילית העתיקה.
נרד אל אגורה, נצפה בחיילי המשמר ובחילופי המשמרות, נבקר במוזיאון ובשווקים התוססים ונסיים באווירה מלהיבה בסעודה אותנטית בטברנה מקומית. היכונו ליום גדוש במיוחד.

היום החמישי

מהי התעלה המפורסמת ביותר ביוון?

נצא לנו מאתונה כדי לגלות את סביבתה, שנראית כמו ציור אומנות. בתוכנית: תצפית מסנוורת על מפרץ קורניתוס המרהיב, המפריד בין הפלופונסוס לבין מזרח יוון, בין חצי האי ליבשה וכמובן שנחזה בתעלה המפורסמת והפוטוגנית.
משם נמשיך לצפון הפלופונס, אל בירתה הראשונה של יוון המתחדשת. העיר האלגנטית שמרה על עברה העותומני – יעד ציורי מפתיע ומרגש, שבהחלט משאיר חותם.

היום השישי

על מי כתב לורד ביירון שירים ומה רואים מהמקדש של פוסידון?

הבוקר ניקח זמן חופשי לשופינג ושיטוט ברחובותיה הססגוניים של אתונה. לקראת הצהריים ניסע לאורך חוף אטיקה, אל המקדש העתיק של פוסידון בכף סוניון. השרידים של מקדשו של אל הים מהמיתולוגיה היוונית, מתנשאים מעל שפת צוק, מול הנוף המהפנט של הים. המשורר האנגלי הרומנטי לורד ביירון כתב על המקום שירים ואפילו חקק את שמו על אחד מעמודי המקום. ניזכר בציטוט מאודיסאה המזכיר את הכף ונסייר בשרידי המקדש.
סיום מושלם לטיול באתונה והסביבה. אדיו!
לחזרה לעמוד הטיול – לחצו כאן >>
למגוון טיולי ארקיע HAPPY – לחצו כאן >>

תאריכי יציאה:

17.2.20 | 16.3.20

החל מ $799

לאדם בחדר זוגי

צוקי מטאורה, אתונה, יוון
טברנה, יוון
רובע הפלאקה, אתונה יוון
טברנה, יוון

לפרטים על הטיול ליוון

לחצו ליצירת קשר
ופרטים נוספים

שדות המסומנים בכוכבית הנם שדות חובה

המחיר כולל מזוודה עד 23 ק”ג, לאדם בחדר זוגי, מותנה במספר ימים. הטיול מותנה במספר משתתפים. ארקיע רשאית לעצור/לשנות מבצע זה בכל עת. מספר המקומות מוגבל. ט.ל.ח.
תפריט נגישות
Scroll Up